"Rabbim, bana bir asırlık beden, bin asırlık akıl, edebi ebediyete taşıyacak bir gönül lütfet." Mümin Özcan"İlim maden gibidir. Bir çabayla toprağına, bin çabayla altınına kavuşursun." Kayhan Baytar
Öğretmenler Günü

20 Kasım 2015

Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
İmza falan filan.

Bu kutlamanın kime ne faydası var?
Öyleyse şöyle söyleyelim: öğretmenler siz kutsal bir görev yapıyorsunuz, bu nedenle sizlere büyük saygı duyuyoruz …… . Basmakalıp bu övgülerden kim etkilendi?

Öğretmenlerin özlük hakları genişletilsin, lojman verilsin …… .
Bula bula bu günü mü buldun? Böyle deyince hemen bakanlar kurulu toplanacak ve kanun mu çıkaracak?

Bu günde söyleyin ama öğretmenin tatilde olduğu yaz döneminde de söyleyin.
Olumlu olumsuz her türlü eleştiriyi sürekli işleyin. Öğretmen kendine bir pay çıkarsın, yöneticiler kendilerine bir pay çıkarsın, siyasi sorumluluğu taşıyanlar kendilerine bir pay çıkarsın, öğrenciler, veliler, dedeler, neneler kendilerine bir pay çıkarsın.

Bu ülkede yaklaşık bir asırdır öğretmenler günü kutlanıyor. Ne övgüler ne övgüler, ne yergiler ne yergiler. Değişen sadece bir şey var. Her geçen zaman dayak yiyen öğretmen sayısı daha da artıyor, öğretmenin düşüncesizce davranışlarından dolayı nice öğrencinin geleceği kararıyor.

Öğretmenim! Yanındayım.
Sen benim çocuğumu nasıl döversin?
Hiç birisi sorunları azaltmıyor, tam tersine arttırıyor.
Öğretmenin sorunu, öğrencinin sorunu , Milli Eğitimin ( Bakanlığın) sorunu, velilerin sorunu….

Bu sorunlar aslı itibarıyla ülke sorunlarıdır, insanlık sorunlarıdır.

Eğitmek, öğretmek, sevmek, sevilmek, insan kazanmak sloganla değil sistemli çalışmayla, yüksek ahlakla ve mutlaka sevgiyle olur.

Öğretmenler dahil herkesin bilgisine sunulur.

Mümin ÖZCAN
20.11.2015

0 adet yorum yazıldı. Yorum Ekle

Alttaki resimde gördüklerinizi yandaki kuyuya yazınız. Güvenlik kodu Not: Elektronik posta adresinizi diğer ziyaretçiler göremeyecektir.