"Rabbim, bana bir asırlık beden, bin asırlık akıl, edebi ebediyete taşıyacak bir gönül lütfet." Mümin Özcan"İlim maden gibidir. Bir çabayla toprağına, bin çabayla altınına kavuşursun." Kayhan Baytar
Erkek Sorunları!

06 Şubat 2016

Kadınların sorunları olur da erkeklerin olmaz mı?

Çocukların, mazlumların, esirlerin sorunları olur da erkeklerin sorunları olmaz mı? Elbette olur.

Sorunların ayrı ayrı ele alınması yani kadın sorunu, çocuk sorunu, ….., belki bir çok açıdan faydalı olabilir ama benim üzerinde durmak istediğim konu yeterince sorunları insanlık merkezinde göremeyişimiz.

İnsanın yaratılış özelliklerini öğrendikçe daha fazla sorun çözmemiz mümkün olabileceği gibi sorunları sınıflandırma konusunda da olumlu ve büyük adımlar atabiliriz.

Yumurtamı tavuktan çıkar, tavuk mu yumurtadan çıkar sarmalı gibi insan sorunları da kadın sorunu çocuk sorunlarını doğurur, yanlış ve yetersiz eğitilmiş erkek çocuk bütün sorunların ana kaynağı olur.

İnsanlar gücü oranında sorun çıkartırlar. İnsanlar nefislerinin derecesine göre sorunu çetrefilli hale getirirler.

Büyük sorun insan özelliklerinin yeterince bilinememesidir.

Bir hekim anatomi öğrenmeden fizyoloji öğrenmeden adım bile atamaz.
Hastalıklar en son iştir. Önce vücut tanınmalı. Nerede ne var, neyin ne özelliği var, nasıl işliyor önce bu bilinmeli.

İşte insanda öyle. Tekrar tekrar anlatıyoruz ama bugüne kadar yeterince üstüne düşülmediğinden insan özellikleri doğru dürüst bilinemiyor.

Bilmediğin şeyin sorunlarını nasıl bilir nasıl çözersin?

Mümin ÖZCAN
06.02.2016

0 adet yorum yazıldı. Yorum Ekle

Alttaki resimde gördüklerinizi yandaki kuyuya yazınız. Güvenlik kodu Not: Elektronik posta adresinizi diğer ziyaretçiler göremeyecektir.